Zapalenie zatok

Un article de Wiki PDS2.

Zapalenie zatok przynosowych jest dosyć trudne w leczeniu, lecz uleczalne. Nie zawsze się go pozbędziemy w 100%, czasami wraca w najmniej oczekiwanym momencie. Możemy oczywiście próbować domowych środków aby pozbyć się uciążliwej choroby, natomiast najlepiej udać się odrazu do specjalisty, do laryngologa (http://laryngolog-krakow.com), który będzie wiedział co zrobić.

Katar, niby tylko zwykłe przeziębienie, niby tylko alergia, a czasami może doprowadzić Nas do wizyty u specjalisty. Zapewne większość z Nas nigdy nie zastanawiała się jakie katar ma oblicze, jednak my wiemy, że najgorsze.

Lekarz z pewnością przeprowadzi z Nami wywiad środowiskowy, zleci odpowiednie badania, przepisze odpowiednie leki. Jeśli natomiast to nie pomoże skieruje na odpowiednie badania mikrobiologiczne i pobierze odpowiednie wymazy z nosa. Z reguły już w pierwszym etapie wykonywanych badań lekarz jest w stanie w 99% trafić z lekiem i kolejne wizyty nie są już potrzebne.

Zapalenie zatok, ponieważ to najbardziej Nas interesuje, pojawia się zazwyczaj po zwykłym przeziębieniu, którego sprawcą jest wymieniony już wcześniej katar. Na samym początku może nawet nie zdawać sobie sprawy, że coś Nam dolega, ponieważ w większości przypadków katar utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas po chorobie.

Nie starajmy się leczyć zapalenia zatok na własną rękę. Dajmy to zrobić specjaliście, który z pewnością będzie wiedział jak się za to zabrać. Oczywiście jeśli nie wierzymy lekarzom możemy podjąć własne próby na przykład poprzez inhalacje, jednak one też czasami zawodzą.

Kilka dni później zaczyna boleć Nas głowa, przede wszystkim w okolicy czoła i brwi, mamy dreszcze, uczucie zmęczenia, jesteśmy strasznie rozdrażnieni. Nadal wydaje Nam się, że to jeszcze niewyleczone przeziębienie lub choroba. Natomiast sprawa staje się coraz gorsza, ponieważ mamy do czynienia z zapaleniem zatok przynosowych (http://laryngolog-krakow.com).

Outils personels
ok